Header

Zdrowie i medycyna

Przeczytaj całość - Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej - Przeczytaj całość - Przeczytaj artykuł - Więcej informacji - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zobacz - Zobacz Nie możemy jednak od razu zakładać najgorszego. Przecież jeśli trochę się postaramy, to znacznie zwiększamy własne szanse na to, że szczęśliwie dożyjemy później starości. A i w podeszłym wieku zapewne będziemy mocno rześkimi emerytami... Warto raz na jakiś się badać, a więc nawet jeżeli będziemy mieli niemałe kłopoty zdrowotne, np. raka, to i tak powiększamy własne szanse na odniesienie sukcesu. Lekarze zgodnie twierdzą, iż największą bolączką walczenia z nowotworem jest to, że bardzo często pacjenci dowiadują się o chorobie po długim okresie czasu. Oczywiście nie zagraża dla nas tylko rak, to był wyłącznie taki przykład. Warto w takim razie zadbać o swoje zdrowie!
Jeżeli w organizmie brakuje jakiś elementów mineralnych, czy witamin, najszybciej zauważymy to na naszych włosach, nasze włosy są niezmiernie wrażliwe na stres, warunki otoczenia, zmęczenia i braki w diecie. Pielęgnacje naszych włosów musimy rozpocząć od wewnątrz, bowiem żadne dekorujące szampony nam nie wspomogą, jeżeli włosy nie będą odpowiednio odżywione od środka. Doniosłymi elementami, jakie muszą znaleźć się w diecie to cynk. Koryguje on ukrwienie skóry, ma wpływ na solidność i wygląd włosa, wolno go odnaleźć w orzechach włoskich, kukurydzy, migdałach. Kolejnym czynnikiem jest magnez, odnajduje się on w brokułach, fasoli, jęczmieniu. Pomocne okazują się też mieszanki typu loxon 2. Niedobór żelaza w diecie może doprowadzić do łysienia, odszukamy go w mięsie, orzechach, daktylach, fasoli. Wapń to nie tylko element budulcowy, ale także włosy go wymagają. Najważniejszym źródłem wapnia jest mleko. Również ważną witaminą jest witamina A. Włosy w przede wszystkim dokuczliwy sposób czują jej brak, skutkiem tego powinniśmy nie dopuszczać do jej niedostatków.
Cóż, moim zdaniem czymś niesamowicie istotnym jest to, aby w bardzo odpowiedni sposób podejść do kontroli w gabinetach lekarskich. W końcu prawda jest taka, że jeżeli w rachubę wchodzi kontrola lekarska, to często zapominamy o niej. A to nic dobrego! Weźmy choćby w rachubę różnego rodzaju nowotwory - w końcu to chyba żadna większa tajemnica, że regularne badania powodują, że mamy możliwość w odpowiednim czasie rozpocząć swoje leczenie. Zadbaj o stan swojego zdrowia!

Spis Treści